Blog

ANTIAGING UYGULAMALARDA YENİ TREND CİLT KALİTESİNİ ARTIRMAK!!!!

[vc_row][vc_column][vc_column_text]
Medikal estetikte sürekli gelişen ve yenilenen teknoloji, bilgi ve deneyimin artması ile yaş almayı değil fakat yaşlanmayı yönetebilir, durdurabilir bir zaman dilimindeyiz.

Yaşlanmayı yönetme, güzel ve iyi yaşlanmanın sağlanabilmesi noktasında cilt kalitesini artırılmasına yönelik uygulamalar giderek daha fazla önem kazanıyor.

Cilt kalitesinin artırımına yönelik olarak biz neler yapıyoruz:

Kliniğimizde birkaç aşamalı protokoller uyguluyoruz.

İlk aşama fraksiyonel iğneli radyofrekans yöntemi ile cilt kalitesini artırmak. Bu uygulama cilt kalitesini artırmak, cildi sıkılaştırmak, gözenekleri daraltmak, ince kırışıklıkları gidermekte oldukça başarılı. Cildin kendi onarım mekanizmalarını da tetiklediği için leke ve kızarıklık görünümlerini iyileştirmede, akne ve akne izlerinin tedavisinde de diğer tedavilere yardımcı. Farklı seviyedeki cilt katmanlarına mikroiğneler aracılığıyla ilettiğimiz radyofrekans enerjisi cildin çatısını oluşturan kolajen ve elastin liflerin sıkılaşmasını, kısalmasını ve yenilenmesini sağlarken, mikroiğnelerin açtığı mikrokanallar ciltte bir yara algısı oluşturarak bölgenin kanlanmasını artırıyor, onarıcı maddelerin bölgeye gelişini sağlıyor.

İkinci aşamada fototerapi ve lazer uygulamaları ile varsa eğer; ciltteki renk ve ton farklılıklarını, kılcal damar problemleri ve kızarıklıklarını gideriyoruz.

Sonraki aşamada ise başlangıç aşamalarında elde ettiğimiz yenilenme sürecini destekleyici, kalıcılığını uzatan vitamin enjeksiyonlarına yani mezoliftinge geçiyoruz.

Vitamin enjeksiyonu nedir?? Kişinin ihtiyacına göre hazırlanan ve deri altına verilmesi ile nemlenmede artış, kolajen stimülasyonu, cilt altında sıkılık, deri renginde parlaklık, deri metabolizması için gerekli besinlerin verilmesi ve yaşlanma sürecinde yavaşlama elde edilir. Vitamin enjeksiyonlarında A, B, C, E ve D vitaminleri, hyaluronik asit, koenzim Q 10 , idebenon, argyreline , DMAE ve bunların kombinasyonları en sık tercih edilenlerdir. Başarıda verilen doz, veriliş şekli önemlidir. Depo formda olanların yılda 2 veya 3 kez uygulanmaları yeterliyken, diğer formlar başlangıçta kısa aralıklarla, sonrasında aylık düzenli seanslar halinde uygulanır. Mezolift uygulamaları tüm antiaging uygulamaların (radyofrekans, fokuslu ultrason, lazer, fototerapi vb.) ayrılmaz bir parçasıdır.

Hepimiz güzel yaşlanmayı hakediyoruz…..[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Call Now Button
    Bize Ulaşın
    Bize Ulaşın