Blog

Cildinize Kaybettiği Gençliği Geri Kazandırın: Gençlik Aşısı

Sağlıklı ve güzel bir cilt dört önemli gösterge ile tanımlanır. Bunlar nem dengesi, elastikiyet, eşit cilt tonu ve parlaklıktır. Cildin sağlıklı yapısını koruyabilmek için cildin nem ve elastikiyetinden sorumlu iki destek maddesi ise kolajen ve hyalüronik asittir. Zaman içerisinde cilt biyolojik ve foto yaşlanma sebebiyle esnekliğini ve nemini kaybeder. Bunun temel nedeni deri hücrelerimizi birbirine bağlayan kolajenin ve nem sağlayan hyalüronik asit miktarının azalmasıdır. Hyalüronik asit azaldığında cilt mat ve donuk görünmeye başlar. Kolajen ise cilde esneklik ve dayanıklılık sağlar. Yaş ilerledikçe kolajenini kaybeden ciltte sarkmalar ve kırışıklıklar gözle görülür hale gelir. Cildin gençliğini geri kazanması için yapılması  gereken;  kolajen ve hyalüronik asit oranını arttırmaktır.

Bu amaçla üretilen gençlik serumları (gençlik aşıları), patentli aminoasit ve hyalüronik asit içerikleri  ile cilde kaybettiği gençliği ve canlılığı geri kazandırıyor. Benzersiz bir yapısı olan kolajenin sentezi için özel aminoasitler gerekli. Gençlik serumu olarak kullanılan ürünler; içeriklerinde kolajenin yapı taşını oluşturan fonksiyonel aminoasitleri ve hyaluronik asiti yoğun miktarda içeriyor. Böylece cildin kolajen üretimini  tetikleyerek etkili bir gençleştirme ve yenileme sağlanıyor.

Gençlik Serumları, matlaşmış, nemini ve sağlıklı görünümünü kaybetmiş cilde ışıltısını geri kazandırıyor. Kırışıklıkların görünümünü azaltıyor. Sarkmaların başladığı ciltlerde gözle görülür bir toparlanma sağlıyor. Tüm yüz uygulamasının yanı sıra boyun ve dekolte bölgesi için de uygun. Tüm cilt tiplerinde etkili sonuçlar veriyor.

Ürünlerin uygulanması uzman hekimler tarafından cildin dermis tabakasına yapılıyor. Uygulama öncesinde kullanılan anestezik krem uygulamayı konforlu kılıyor. Uygulama sonrası ise sosyal yaşamınıza  rahatlıkla devam edebilirsiniz. Sonucları görmek için ise uzun bir süreye ihtiyacınız yok. İlk uygulamadan itibaren cildi toparlanır, nem ve canlılık kazanır. Etkileri ise uzun vadede devam eder.

Özetle;

Ciltte başlayan kırısıklık ve sarkmaların nedeni bağ dokusundaki hyalüronik asit ve kolajen miktarının azalmasıdır. Ciltte etkili bir gençleşme sağlamak için bu kayıpların yerine konulması gerekir. Bunun için cildin dermis tabakasına uygulanan yöntemlerden faydalanıyoruz. Uygulama sonrası hastanın sosyal hayatına devam edebilmesi ve sonuçları hızlı görmek memnuniyeti arttırıyor. Bizler de kliniğimizde bu memnuniyeti sağlayacak tercihler yapmaya özen gösteriyoruz. Üstelik uygulamanın idame tedavileriyle etkiyi devamlı kılabiliyoruz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Call Now Button
    Bize Ulaşın
    Bize Ulaşın