Blog

GENÇLEŞTİREN SİSTEM

BU YÖNTEM, ESTETİK VE KOZMETİK ALANINDA HANGİ AMAÇLARLA KULLANILIYOR?

Zamanla ve çevresel faktörlerle birlikte cilt kalitesi bozulmaya başlıyor. Bu çevresel faktörler güneşin zararlı etkileri, serbest radikaller, çevre kirliliği diye sıralanabilir. Kolajen ve elastin lifler parçalanıyor ve vücudun kendi hyalüronik asit miktarı azalıyor. Bu da ciltte değişim meydana gelmesine yol açıyor. Cildin elastikiyetinin azalması daha kuru ve mat görünmesine neden oluyor. Buna istinaden cilt yaşlanmaya başlıyor ve ciltte kırışıklıklık oluşuyor. İşte bu noktada yapılabilecek uygulamalardan birisi de Somon DNA ve hyalüronik asitin birlikte uygulanması. Birlikte vitamin, mineral ve amino asitlerin de içeriğe eklenmesi ile ciltte yüz güldürücü bir iyilik sağlıyor.

UYGULAMA NASIL GERÇEKLEŞİYOR?

İşlem çok kolay ve konforlu. Uygulama öncesi elbette  cilt analizi ve  muayene yapılıyor. İşleme başlamadan önce cilt temizleniyor ve bir anestezi kremi sürülüyor, ardından uygulamaya başlanılıyor. Uygulanacak malzeme mikro iğneler ile cilt altına enjekte ediliyor.

UYGULAMA SIRASINDA KİŞİ HERHANGİ BİR AĞRI YA DA ACI HİSSEDİLİYOR MU?

İşlem ortalama 15 dakika kadar sürüyor. Ağrısız ve acısız bir yöntem olduğu için kişi aynı gün sosyal hayatına geri dönebiliyor.

SONUÇLAR NE ZAMAN FARK EDİLİYOR?

İşlem yapıldığı gün doğal bir pembelik oluyor ve takip eden günler içerisinde cilt kendini yenilemeye başlıyor. Cilt yenilendikçe daha aydınlık daha sağlıklı görünüyor. Cilt ihtiyacı olan neme doyuyor, kırışıklıklar azalmaya ve açılmaya başlıyor. Ortaya tazelenmiş ve yenilenmiş bir cilt çıkıyor.

HANGİ BÖLGELERE UYGULANABİLİR?

Yaşlanma süresi boyunca vücudu saran cildin etkilendiği ve deforme olduğu her yüzeyde kullanıma uygun. Uygulama öncesinde hangi protokolün uygulanması gerektiğine karar verebilmek için bir uzman tarafından detaylı olarak cilt analizi yapılmalı. Yüz, dekolte, boyun, dudak, akne izleri, çatlak, el üstü, göz çevresi gibi bölgelere uygulama avantajı sunuyor. Genç ciltlerde iki seans yeterli olurken, olgun ciltlerde dört+altı seans arası 7-10 gün günde bir seans yapılması öneriliyor. Böylelikle yüzdeki doğal ifade değişmeden görünür gençlik  geri kazanılıyor. Cilt daha parlak ve ışıl ışıl olurken, tazelenmiş ve daha dinamik bir görünüm kazanıyor.

BAŞKA İŞLEMLER İLE BİRLİKTE UYGULANABİLİR Mİ?

Uygulama tek başına veya dolgu, toksin, lazer uygulamaları, peeling gibi işlemlerde kombine edilerek kullanılabiliyor. Herhangi bir cilt problemi olmayan kişilerde sadece yenileme ve koruma amaçlı yapılabiliyor. Cerrahi operasyonlar öncesinde cilt kalitesini arttırmak amacıyla uygulanabiliyor. Leke tedavilerinde ise uygun protokoller dahilinde kombine kullanılması yenilenme sürecini hızlandırarak etkisini arttırıyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Call Now Button
    Bize Ulaşın
    Bize Ulaşın