Blog

Güzellik Nedir???

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

40 lı yaşlar…

40 lar hormonal değişimler sonucu cildin kuru görünmeye başladığı yaşlardır. Kırışıklıklar sadece kremlerle ortadan kalkamayacak kadar derinleşir. Cilt solgun bir görünüm alır. Bunun nedenlerinden biri kan dolaşımının artık eskisi kadar canlı olmaması, diğeri de onarım kapasitesinin düşmeye başlamasıdır. Bu yaşlarda hücrelerin kendini yenileyecek kapasitelerini artırmak için dışardan destek vermek şart. Ne yaparsanız yapın, ama mutlaka güneşten korunun!!!

Temizlik: Makyaj yapsanız da yapmasanız da sabah ve akşam mutlaka cildinizi derinlemesine temizleyin. Antiaging etkili temizlik ürünlerinden faydalanabilirsiniz.

Nemlendirme: Cildin giderek kurumasını önlemek için yoğun nemlendiriciler mutlaka kullanılmalı. Genişleyen kılcal damarlar, genişleyen gözenekler, yüz konturunun bozulmaya başlaması ve ince kırışıklıkların derinleşmesi bu yaşlarda gördüğümüz değişimler. Harekete geçirici enzim yada enerji depolamaya yardımcı retinol, resveratrol, c vitamini içerikli antiaging etkili gündüz ve gece kremlerini başımızın tacı etmenin tam zamanı. Boyun ve dekolte bölgesini de içeren günlük bakım alışkanlığı cildimize iyi gelecektir.

Göz bakımı: Vitaminli antiaging kremler,  göz maskeleri, göz çevrenize yapacağınız masajlar bu dönemde ortaya çıkacak göz çevresi çizgilerini azaltmak için yardımcı olacaktır.

Peki profesyonel olarak bu dönemde cildinizin neye ihtiyacı var??

Artık orta yaş olarak adlandırılan dönemdesiniz. Ruhen daha çok genç olsanız da, yüzünüzde değişimler yerleşmeye başladı. Bu dönemin en önemli deformasyonu yüzün çatısındaki ve yüz ovalindeki bozulmalar. Her iki çene yanının ve çene hattının gevşemesi, yanak ve dudak dolgunluğunun azalması, dudak konturunun kaybolup dudak açısının aşağıya düşmeye başlaması, üst dudak ve burun arasındaki oluğun düzleşmeye başlaması ve gözaltı yağ yastıkçıklarının yer değiştirmesiyle gözaltı çökmelerinin oluşumu kişinin yorgun ve halsiz görünmesine neden olur. Yüzünüzün risk haritasında koyu gölgelenmelerin ve kırışıklıkların arttığını fark edeceksiniz. Yüz ovalini toparlamada öne çıkan medikal tedaviler bu dönemdeki kurtarıcılarımız. Yüksek fokuslu ultrason teknolojileri, organik iplerle yüz germe, altın iğneli radyofrekans ve fraksiyonel lazer uygulamaları bu dönem için öne çıkan metodlar. Yanak, dudak çevresi ve göz altındaki volüm kayıpları için hyaluronik asit dolgular, mimik çizgileri, çene hattı ve boyun çizgilenmeleri için  uygulamaları daha iyi bir siz için oldukça yardımcı yöntemler. Boyun, dekolte ve elleri sakın olaki unutmayın. Vitamin enjeksiyonları, , somon aşısı uygulamaları tüm bu yöntemlerle kombine edilebilir diğer seçeneklerdir. Fakat unutmamamız gereken nokta tüm bu uygulamaların ifadenizdeki doğallığı bozmadan, belli bir sırayla azar azar yapılmasıdır. Unutmayın; az her zaman iyidir.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Call Now Button
    Bize Ulaşın
    Bize Ulaşın