Blog

Güzellik Nedir???

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Güzellik; standart bir göz rengi yada burun biçimi değildir, saç rengi hiç değildir, uzun boy yada 36 beden zaten değildir, kıyafetimiz, arabamız, evimiz……, yok artık değil mi. Güzellik karşımızdakine geçirdiğimiz duygudur, enerjidir, kalbine dokunma şeklimizdir, yaydığımız ışıktır. Karşımızdaki nesnenin güzel olup olmadığına saniyeler içinde karar verebiliriz aslında. Yaşlanmayı tabiki durduramayız, ama bu süreci yavaşlatmayı ve her yaşta daha iyi bir siz olabilmenizi sağlayabiliriz. Daha iyi bir siz; çevrenize verdiğiniz daha iyi enerji, daha güzel duygular, daha parlak bir ışık demek.  Unutmayınki; hayatınıza yaptığınız ufak dokunuşlar büyük farklar yaratma gücüne sahipler.

30 LU YAŞLAR….

Hayatımızın en verimli dönemi. Olgunluk dönemi. Kendimizi tanımaya başladığımız yaşlar. Zevklerimiz yerini bulmaya, tarzımız oturmaya başlıyor. Artık yılların izleri kendini yavaş yavaş belli etmeye, ağız kenarları, kaş ortası  ve göz çevresinde ciltte ilk kırışıklıklar görülmeye başlıyor. Cilt kendini yenilemek için artık 28 günle yetinemiyor, 40 güne ihtiyaç duyuyor. Doğru stratejilerle biyolojik saati yavaşlatmak mümkün. Cildi güneşten koruma ve koruyucu kullanma alışkanlığını bu yaşlara dek elde edememişsek eğer, mutlaka buna başlamalıyız.

Temizlik: sabahları yüzü sadece suyla yıkamak yeterli olsa da akşam mutlaka makyaj artıklarının temizlenmesi şart. Sabahları yüzünüzü yıkadığınız soğuk su uykuyu açarken kan dolaşımı da harekete geçirir. Solgun ciltler soğuk- sıcak kompreslerle renk kazanır. Akşamları cildi temizlerken cildin çok fazla kurumasına neden olduğundan sabun yerine, avokado, jojoba ve hindistan cevizi yağı bulunan temizlik ürünlerini tercih edebilirsiniz. Tonik kullanımını bu yaşlarda vazgeçilmezleriniz arasına alırsanız hem daha derin bir cilt temizliği yapar, hem de nemlendiricilerinize yardımcı olursunuz.

Nemlendirme: Bu yaşın en önemli bakımı cildin nem kaybetmemesini sağlamak olmalı. Gündüz UV korumalı bir nemlendiriciyle kırışıklıkları önleyebilir ve vitaminlerle enerji depolayabilirsiniz. A vitamini hücre yenileyici özelliğiyle öne çıkarken, C ve E vitaminleri ise serbest radikallerle savaşır ve aynı zamanda bağ dokusunu sıkılaştırır. Geceleri ise enzim bileşenli yenileyici bir gece kremi ve düzenli uyku saatlerine sahip olmalısınız.Bu sayede hücrelerin yenileyici mekanizmaları en optimal düzeye çıkıyor.

Göz bakımı: Bu yaşlarda henüz derin kırışıklıklar yok fakat düzenli ürün kullanmaya başlamanın tam zamanı.

Peki profesyonel anlamda hangi destekleri alabilirsiniz???

Yüzdeki deformasyon alanlarını ve riskleri tespit etme zamanı. Aynanın karşısına geçin. Koyu gölgeli alanlar için ufak dozlarda hyaluronik asit dolgu enjeksiyonları ideal. Göz kenarlarındaki, alın ve kaş ortasındaki kırışıklık sinyalleri için hem bunları azltmak, hem de ileride oluşacak derin çizgi,lenmelerin önüne geçmek için düşük dozlu  uygulamaları yaptırabilirsiniz.

Aynı zamanda cildinizde kollajen üretimi yavaşlamaya başladı, henüz çok belirgin sinyaller görmeseniz bile koruma yöntemleri için tedbir almalısınız. Altın iğneli radyofrekans, dermaroller, dermapen, vitamin enjeksiyonları, fraksiyonel lazer ve farklı içerikli peelingler ile cildinizi uyarmak ve şaşırtmak mümkün.

 [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Call Now Button
    Bize Ulaşın
    Bize Ulaşın