Blog

ULTRASONLA AMELİYATSIZ YÜZ GERME

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Cilt gençleştirme uygulamalarında estetik operasyonlara alternatif olarak sunulan, son zamanlarda en çok tercih ettiğimiz Fokuslu ultrasound (Ultheraphy, HIFU) teknolojisi cerrahiye gerek duyulmadan cildi geren ve sıkılaştıran bir yöntem olarak giderek daha popüler oluyor.

Ultrasound en bilinen tanımı ile anne karnındaki fetüsü izlemeye imkan tanıyan bir teknoloji. Şimdi aynı teknoloji ile zamana ve yerçekimine bağlı olarak elastikiyetini kaybetmiş, sarkmış, kırışmış ciltler ve düşük kaşlar  ameliyata gerek olmaksızın ‘gerdiriliyor’.

Ultheraphy, lazer teknolojilerinin çözemediği, sadece cerrahi operasyonlarla başarılabilen yüz germe operasyonunu enjeksiyonsuz, iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmadan, risksiz çözebilen yepyeni bir teknoloji.

Tüm yüz için 30- 50 dakika süren Ultherapy uygulamasının ardından, kişiler günlük aktivitelerine hemen dönebilmektedirler.

Ultheraphy sisteminde; ultrasonik ses dalgaları cildin alt tabakalarında sürtüşmeler neticesinde  ‘sıcak noktalar’ ortaya çıkarır. Bu sayede; cilt kendi onarım sürecini oluşturarak, yeni kolajen üretimine başlar ve ciltte sıkılaşma ve ‘lifting’ etkisi ortaya çıkar. Uygulamanın hemen ardından toparlanmaya başlayan cilt istenen ideal görünüme 3 ayın sonunda ulaşır. Tek bir uygulamanın ardından elde edilen sonuç en az bir sene boyunca kalıcıdır.

Ultherapy ile 30 dakikalık tek bir uygulama sonunda meydana gelen ‘güzel’ görünüm, cildin kendi iyileşme sürecini kendisinin yaratması sonunda, cilt altında yer alan bağ dokusunun güçlenmesi ile meydana geliyor.

Ultheraphy’ nin işleyişi nasıldır?

Diğer ultrasound prosedürlerinde olduğu gibi uygulama başlığı cilde değdirilerek  uygulamayı yapacak uzmanın çalışma alanını planlayabilmesi  için cilt ve cilt altı dokusu Ultheraphy cihazının ekranında görüntülenir. Ardından farklı uygulama başlıkları ile cildin 4,5mm ve 3 mm altına fokuslanmış  termal hasar odakları ile cildin bundan olumlu anlamda faydalanması sağlanır. Bu işlem sırasında cildin yüzeyi hasar görmez.

Cilde ulaşan enerji sayesinde cilt yenilenmek için uyarılır ve ciltte yeni kolajen oluşumu sağlanır. Mükemmel bir sıkılaşma etkisi meydana gelerek, zaman içinde, doğal bir ‘yüz germe’ etkisi oluşur.

Uygulamanın diğer ameliyatsız yüz germe işlemlerinden farkı nedir?

Ultheraphy, fokuslu ultrasound teknolojisinin kullanıldığı cilt yenileme (skin rejunevation) yöntemidir. Güvenilir teknolojisi sayesinde ciltte tek bir uygulama ile etkili ve memnuniyet verici sonuçlara ulaşmak mümkün olmaktadır.

Ultheraphy uygulaması sırasında neler hissedilir?

Uygulama sırasında hissedilenler kişiden kişiye farklılık gösterse de, uygulama öncesinde, uygulamanın yapılacağı kişinin ağrı kesici bir ilaç kullanması tavsiye edilmektedir. Kişiler uygulama sırasında hissettikleri acı hissini anlık ‘iğne batması’ gibi tanımlamaktadırlar. Bu ultrasound enerjisinin dokunun derinlerine ulaştığı ve böylelikle Ultherapy’nin ciltte lifting ve sıkılaşma etkisi meydana getirdiği anlamını taşımaktadır.

Uygulama sonrasında neler beklenmelidir ?

Uygulamanın hemen ardından kişi günlük aktivitelerine dönebilir. Ancak 1 hafta kadar sürebilen sıkma ve ovalamaya karşı hassasiyet, sıcak temasına tolerans azalması gibi hisler olabilir. Bazı kişilerde uygulama sonrası kızarıklık oluşsa da bu durum birkaç saat sonra normale dönmektedir.

Ultherapy güvenli bir yöntem midir?

Ultrasound enerjisi tıpta 50 yıldan uzun süredir kullanılmaktadır. Klinik çalışmalarda herhangi bir yan etkisi olmadığını ispatlamıştır.

Nasıl bir sonuç beklentisi olmalı?

Tek bir uygulama ile, rejenerasyon süreci hemen  başlar, ama tam sonucun ortaya çıkma süreci 60-90 gün sonradır.

Boyun ve yüz bölgesine uygulama yapılan kişiler daha sıkı, daha gergin ve daha kaliteli yapıda bir cilde sahip olduklarını ifade etmişlerdir. Bugüne kadar cerrahi müdahalelerde elde edilen dramatik sonuçlara yakın, mükemmel bir germe ve lifting yapabilen, yüzün doğal ifadesini bozmayan Ultheraphy (HIFU ) teknolojisi ameliyatsız cilt germe yöntemleri arasında giderek artan bir tercih olmaya devam edecek gibi görünüyor ve bunu da hak ediyor. 

 [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Call Now Button
    Bize Ulaşın
    Bize Ulaşın