Q Switch Lazerle Cilt Gençleştirme

Cilt, görünümümüzü etkileyen en önemli organımız olup, cilt kusurları da güzelliğin gölgelenmesi üzerinde rol oynayan başlıca sağlık sorunları arasında yer alır. Yaşlanma ile birlikte gelen cilt lekeleri, akne izleri ve güneş lekeleri cildin bütünlüğünü  bozarak ciltte istenmeyen görüntülere yol açabilir. Günümüzde gelişen medikal teknolojiler yardımıyla pek çok alanda olduğu gibi cilt sorunlarının tedavisi ve cildin gençleştirilmesi alanlarında da yenilikçi tedavi yöntemleri geliştirilmiştir. Bunlardan bir tanesi olan Q-Switch lazer tedavisi, lazer ışınları kullanılarak birçok lekenin ve istenmeyen dövmelerin silinmesi gibi işlemlerde güvenle kullanılmaktadır.

Q-Switch Lazer Tedavisi ;

 • Her renk dövmenin silinmesinde,
 • Yüz, boyun, dekolte, ellerdeki güneş ve yaşlılık lekelerinin silinmesinde,
 • Çillerin tedavisinde,
 • Hormonal lekelerde ( hamilelik, doğum kontrol hapı kullanımı vb)
 • Sivilce ve sivilce lekelerinde,
 • İyi huylu benlerin tedavisinde,
 • Ota nevus,
 • ITO nevus,
 • Becker Nevus
 • Cafe-o’la lekeleri,
 • Doğumsal Mongol lekesi, tedavilerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Q-Switch Lazer Nasıl Çalışır?

Q-Switch lazerler diğer tüm lazer cihazlarından farklı olarak çok kısa sürede çok güçlü atım yapabilen, gelişmiş teknolojiye sahip cihazlardır. Hedefi çok hızlı vurduğu için çevre dokuya ısı kaçışı minimal olur ve bu sayede çevre doku fazla zarar görmez. Dolayısıyla yapılan işlemlerde seçicilik maksimum düzeyde tutularak yalnızca hedeflenen dokuya yönelik uygulama yapılabilir.

Uygulama Ağrılı mıdır?

İşlem genellikle anestezi gerektirmez. Ancak bazı özel durumlarda ağrıyı azaltmak için işlem öncesi anestezik krem uygulaması ve işlem esnasında soğutma uygulanabilir.

Tedavi Süresi, Aralıkları Ne Kadardır ?

Tedavi süresi çalışılacak bölgeye göre değişebilir, genellikle 10-15 dakikadır.Seans aralıkları ve sayısı cildin yapısına, rengine ve üzerinde çalışılan bölgenin büyüklüğüne ve probleme  bağlı olarak değişebilir.

Yaşlılık ve Güneş Lekelerinden Q-Switch Lazer Tedavisi ile Tamamen Kurtulmak Mümkün Müdür?

Yaşlılık ve güneş lekeleri yeterli sayıda seanstan sonra tamamen temizlenebilir. Böylece hastalar isterlerse ellerinde ve yüzlerinde gelişen bu yaşlılık belirtilerinden tamamen kurtulabilirler. Lekelerin tamamen yok edilebilmesi için gerekli olan uygulama süresi ve seans sayısı hastanın cilt durumuna ve lekelerin yoğunluğuna bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Tedavi Sonrası Ciltte Nasıl Etkiler Beklenir?

Leke tedavilerinde uygulama türüne göre ciltte geçici kızarıklık, lekelerde koyulaşma, 1- 2 hafta içinde dökülen ince kabuklanma beklenir.

Lazer Tedavisi Sonrası Hasta Nelere Dikkat Etmelidir?

Özellikle güneş lekesi tedavisi sonrası, işlem yapılan alan iyileşene kadar tekrar güneşe maruz kalırsa koyulaşabilir. Bu yüzden lazer yapılan alanı güneşten korumak çok önemlidir. Tüm lazer uygulamaları sonrası soğuk uygulama ve hassas ciltler için bazı yatıştırıcı ve yangı önleyici kremler önerilir. İşlem sonrasında güneşe çıkmaktan kaçınılmalı, hava güneşli olmasa dahi hekim tarafından önerilen güneş koruyucu kremler düzenli olarak kullanılmalıdır.

  Call Now Button
  Bize Ulaşın
  Bize Ulaşın