İğneli Radyofrekans (Altın İğne)

Fractora İğneli Radyofrekans (Altın İğne) Sistemi Nasıl Çalışır?

Fractora mikroiğneleri sayesinde derinin alt tabakalarına verdiği radyofrekans ısı enerjisi sayesinde yeni kolajen uyarımı ve hasarlı kolajenin tamirini gerçekleştirir. Böylece ciltte yenilenme, hasarlı dokuların onarımı, parlak ve gergin bir cilt oluşumu sağlanır. İletkenliği özelleştirilmiş bu mikroiğneler sayesinde cildin yüzeyel katmanı zarar görmeden enerji direk orta ve derin seviyelere iletilir ve ciltte yeni kolajen ve elastin üretimi uyarılır.

Hangi Durumların Tedavisinde Kullanılır?

Cilt Gençleştirme

Yüz, boyun, dekolte bölgesi başta olmak üzere vücudun her yerinde yaşlanma belirtilerinin iyileştirlmesinde kullanılır. Cilt gençleştirme FRACTORA tedavisinin en yaygın kullanım alanlarındandır.

Sivilce İzleri Tedavisi

Fractora tedavisi sivilce izlerinin tedavisinde oldukça etkilidir. Ciltteki gözenekleri sıkılaştırır, siyah nokta oluşumunu azaltır, cildin yağ üretimini dengeler. Sivilce izlerinin derinliğini azaltarak cilt yüzeyinin daha pürüzsüz ve düzgün görünmesini sağlar.

Cilt Çatlakları 

Fractora tedavisi etkin cilt yenileme etkisi sayesinde; cilt çatlaklarının boyutlarını azaltma, cilt rengini düzeltme, daha sıkı bir cilt yoğunluğu sağlamada çok iyi sonuçlar vermektedir.

Ameliyat Ve Yara İzi Tedavisi

Sebebi ne olursa olsun tüm yara izlerinin tedavisinde yüz güldürücü sonuçlar sağlamaktadır.

Aşırı Koltuk Arası Terlemesi

Fractora tedavisi radyofrekans enerjisi ile ter bezlerini etkisizleştirerek uzun süreli olarak ter salgısını durdurur.

İğneli Radyofrekans Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Fractora  uygulaması öncesinde ağrı hissini azaltmak ve hasta  konforunu artırmak amacıyla cilt  lokal anestezik kremle uyuşturulur. Uygulma  öncesinde cilt dezenfekte edilir ve her hasta için özle başlıklarla, cilde tedavini uygun olarak seçilen  enerji ve derinlik ayaralrı yapılarak tüm bölge tedavi edilir. Uyuglama sonrasında rahatlatıcı bakımlarla tedavi tanımnalır .Uygulma sonrası bakılması ve tedavi önerileri  ile hasta bilgilendirilir

İğneli Radyofrekans Tedavisinin Herhangi Bir Yan Etkisi Var Mıdır?

Fractora tedavisinde kullanılan mikroiğneler deriye girerken küçük delikler açar. cilt sterilizasyonu iyi yapılmamış ve iğne uçları kişiye özel hazırlanmadan yapılan uygulamalarda enfeksiyon ve lekelenme riski bulunmaktadır .

Tedavi Ortalama Kaç Seans Uygulanır?

Cilt sorununun özelliğine göre değişmekle birlikte genellikle ayda 1 kez 3 seans uygulanır. Her uygulamanın iyileştirici etkisi vardır, derin akne ve yara izlerinde daha fazla sayıda tedavi seansına ihtiyaç duyulabilir. Uygulama sonrasında 1. Aydan itibaren ciltte parlaklık, gerginlik, yüz ovalinde toparlanma ve cilt yapısında düzelme görülür.

Uygulama Öncesi Bilinmesi Gerekenler?

 • Ara sıra Herpes enfeksiyonu (uçuk) geçiriyorsanız bu tedavi uçuğu tetikleyebilir. Bunun için uygulama öncesi doktorunuzdan öneri alabilirsiniz.
 • Uygulanan tedavi dozuna ve cildin hassasiyetine göre uygulama sonrası kızarıklık ve ödem 2- 4 gün arasında sürebilir.
 • Tedaviden sonra 2. Günden itibaren sosyal ve iş hayatına rahatlıkla devam edilebilir.

Uygulama Kimlere Yapılamaz veya Risklidir?

 • Hamilelik şüphesi olan kişilere ve hamilelere,
 • Kanser hastaları, radyoterapi veya kemoterapi alanlara,
 • Kalp pili olan hastalara,
 • Epilepsi (sara) hastalarına,
 • Uygulama bölgesinde ve vücudun başka bir yerinde aktif enfeksiyon bulunan hastalara uygulama yapılamaz.

İğneli Radyofrekans Uygulaması Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 • Uygulama sonrası ilk 3- 4 saat ciltte kızarıklık beklenir, ilerleyen saatlerde giderek azalır.
 • Uygulama sonrası ilk 24 saat yüz yıkanmamalıdır, makyaj yapılmamalıdır.
 • Uygulama sonrasında kızarıklığın yanında hafif ödem, kuruluk ve gerginlik hissedilebilir. Uygun nemlendiricilerle cilt rahatlatılır.
 • Uygulama sonrası özelikle ilk hafta sauna, hamam gibi aşırı sıcak ortamlar ve güneş maruziyetinden kaçınılmalı ve mutlaka güneş koruyucu kremler kulanılmalıdır.
 • Oluşan mikrokabuklanmalar birkaç gün içinde kendiliğinden dökülürler. Bunları temizlemeye, koparmaya çalışmak iyileşmeyi geciktireceği için önerilmez.
  Call Now Button
  Bize Ulaşın
  Bize Ulaşın