İğneli Radyofrekans (Altın İğne)

İğneli Radyofrekans (Altın İğne) Sistemi Nasıl Çalışır?

Mikro iğneleri sayesinde derinin alt tabakalarına verdiği radyofrekans ısı enerjisi sayesinde yeni kolajen uyarımı ve hasarlı kolajenin tamirini gerçekleştirir. Yüz ütüleme, yüz ütüsü olarak ta bilinir. Böylece ciltte yenilenme, hasarlı dokuların onarımı, parlak ve gergin bir cilt oluşumu sağlanır. İletkenliği özelleştirilmiş bu mikro iğneler sayesinde cildin yüzeyel katmanı zarar görmeden enerji direkt orta ve derin seviyelere iletilir ve ciltte yeni kolajen ve elastin üretimi uyarılır.

Hangi Durumların Tedavisinde Kullanılır?

Cilt Gençleştirme ve Yenileme

Yüz, boyun, dekolte bölgesi başta olmak üzere vücudun her yerinde yaşlanma belirtilerinin iyileştirilmesinde kullanılır. Cilt gençleştirme ve cilt yenileme İğneli Radyofrekans tedavisinin en yaygın kullanım alanlarındandır.

Akne İzleri ve Yüzdeki Çukurlar

İğneli radyofrekans uygulaması sivilce izlerinin tedavisinde oldukça etkilidir. Ciltteki gözenekleri sıkılaştırır, siyah nokta oluşumunu azaltır, cildin yağ üretimini dengeler. Sivilce çukurlarının derinliğini azaltarak cilt yüzeyinin daha pürüzsüz ve düzgün görünmesini sağlar.

Cilt Çatlakları

İğneli Radyofrekans tedavisi etkin cilt yenileme etkisi sayesinde; cilt çatlaklarının boyutlarını azaltma, cilt rengini düzeltme, daha sıkı bir cilt yoğunluğu sağlamada çok iyi sonuçlar vermektedir. Doğum ve kilo çatlaklarında başarıyla uygulanmaktadır.

Ameliyat ve Yara İzi Tedavisi

Sebebi ne olursa olsun tüm yara izlerinin tedavisinde yüz güldürücü sonuçlar sağlamaktadır.

Aşırı Koltuk Altı Terlemesi

Radyofrekans enerjisi ile ter bezlerini etkisizleştirerek uzun süreli olarak ter salgısını durdurur.

İğneli Radyofrekans Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Uygulama öncesinde ağrı hissini azaltmak ve hasta  konforunu artırmak amacıyla cilt  lokal anestezik kremle uyuşturulur. Uygulama  öncesinde cilt dezenfekte edilir ve her hasta için özel başlıklarla, cilde tedavini uygun olarak seçilen  enerji ve derinlik ayarları yapılarak tüm bölge tedavi edilir. Uygulama sonrasında rahatlatıcı bakımlarla tedavi tamamlanır. Uygulama sonrası bakılması ve tedavi önerileri  ile hasta bilgilendirilir

İğneli Radyofrekans Tedavisinin Herhangi Bir Yan Etkisi Var Mıdır?

Tedavide kullanılan mikro iğneler deriye girerken küçük delikler açar. Cilt sterilizasyonu iyi yapılmamış ve iğne uçları kişiye özel hazırlanmadan yapılan uygulamalarda enfeksiyon ve lekelenme riski bulunmaktadır .

Tedavi Ortalama Kaç Seans Uygulanır?

Cilt sorununun özelliğine göre değişmekle birlikte genellikle ayda 1 kez 3 seans uygulanır. Her uygulamanın iyileştirici etkisi vardır, derin akne ve yara izlerinde daha fazla sayıda tedavi seansına ihtiyaç duyulabilir. Uygulama sonrasında 1. Aydan itibaren ciltte parlaklık, gerginlik, yüz ovalinde toparlanma ve cilt yapısında düzelme görülür.

Uygulama Öncesi Bilinmesi Gerekenler?

 • Ara sıra Herpes enfeksiyonu (uçuk) geçiriyorsanız bu tedavi uçuğu tetikleyebilir. Bunun için uygulama öncesi doktorunuzdan öneri alabilirsiniz.
 • Uygulanan tedavi dozuna ve cildin hassasiyetine göre uygulama sonrası kızarıklık ve ödem 2- 4 gün arasında sürebilir.
 • Tedaviden sonra 2. Günden itibaren sosyal ve iş hayatına rahatlıkla devam edilebilir.

Uygulama Kimlere Yapılamaz veya Risklidir?

 • Hamilelik şüphesi olan kişilere ve hamilelere,
 • Kanser hastaları, radyoterapi veya kemoterapi alanlara,
 • Kalp pili olan hastalara,
 • Epilepsi (sara) hastalarına,
 • Uygulama bölgesinde ve vücudun başka bir yerinde aktif enfeksiyon bulunan hastalara uygulama yapılamaz.

İğneli Radyofrekans Uygulaması Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 • Uygulama sonrası ilk 3- 4 saat ciltte kızarıklık beklenir, ilerleyen saatlerde giderek azalır.
 • Uygulama sonrası ilk 24 saat yüz yıkanmamalıdır, makyaj yapılmamalıdır.
 • Uygulama sonrasında kızarıklığın yanında hafif ödem, kuruluk ve gerginlik hissedilebilir. Uygun nemlendiricilerle cilt rahatlatılır.
 • Uygulama sonrası özelikle ilk hafta sauna, hamam gibi aşırı sıcak ortamlar ve güneş maruziyetinden kaçınılmalı ve mutlaka güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır.
 • Oluşan mikro kabuklanmalar birkaç gün içinde kendiliğinden dökülürler. Bunları temizlemeye, koparmaya çalışmak iyileşmeyi geciktireceği için önerilmez.
  Call Now Button