Blog

Yeni Nesil Tedavilerden Biri: Kollajen Aşısı

Kolajen Nedir?

Kolajen bir proteindir ve ciltte hücreler arası yapıştırıcı destek görevi üstlenir. Kolajen, elastinle birlikte, cilde güç ve esneklik sağlar. Yaşın ilerlemesi ile  üretimi yavaşlar ve cilt yapısal olarak bütünlüğünü koruyamaz hale gelir.

Yapılan araştırmalar göstermiştir ki, ciltteki kuruluk, kırışıklık ve donukluğun nedeni kolajenin azalmasına bağlıdır. Cilt 25 yaşından itibaren her yıl %1,5 oranında  kolajen kaybı yaşar.Bu kayıpla mücadelenin en iyi yolu ise, eksikliğinin tamamlanması ve kaybının giderilme amacıyla vücuda tekrar kolajen verilmesidir.

Kolajen Aşısı Heterojen Kolajen Tip 1 içerir.

Neden Heterojen Kolajen Tip 1?

Heterojen kolajen Tıp 1, bağ dokusunun yeniden yapılandırılması ve yenilenmesi için en uygun koşulları üretir. Cildin yenilenmesi ve yeniden yapılandırılması, parlaklık ve esnekliğinin sağlanması, kırışıklıkların azaltılması için amaçlanmış, cilt altı uygulama ile modern ve güvenli tedavi seçeneği sunan, estetik tıpta devrim niteliğinde yeni nesil bir tedavidir.

Tüm vücut ve yüzde  doğal yaşlanma, foto-yaşlanma belirtilerinin iyileştirilmesinde ve skar tedavisinde (yara ve akne izlerinin  tedavisinde) kullanılır.

Heterojen kolajen Tıp 1 sayesinde cilt beş yıla kadar gençleşebilir!

Heterojen kolajen Tıp 1, estetik tıp doktorlarının elindeki en son yöntemdir. Bu uygulama, yaşlanmanın belirtileri ile mücadelede bir gelişmedir.

Uygulama minimal invaziv bir yöntemdir. Bu nedenle uzun bir iyileşme süresi gerektirmez ve tedavi yan etki veya alerjik reaksiyonlara neden olmaz.

İlk yaşlanma belirtilerine karşı mücadelede bir atılımdır.

İnsan derisinde egemen olan kolajen formunun %80 oranında kolajen tip 1 ve %20 oranında kolajen tip III olduğunu biliyor muydunuz?

Kolajen sayesinde cildimiz esnek, sağlam ve pürüzsüzdür.

Heterojen kolajen Tıp 1, uzman doktorlar tarafından uygulanılan ve cildin eski formunu geri kazandıran ve yeniden yapılandıran ve bu sayede cildin elastikiyetini ve parlaklığını geri getiren biyoaktif enjekte edilebilir bir üründür.

Kime, Ne Zaman Uygulanır?

Yaşlanma sürecini durdurmak için 25 yaşından sonra herkese uygulanabilir. 

 Heterojen kolajen Tıp 1 Uygulaması

Uygulama sadece doktorlar tarafından yapılabilir.

Uygulamadan sonra, hastanın cildi hafif bir masaja tabi tutulur ve kısa bir süre buz uygulaması yapılır.

Kolajen uygulaması minimal invazivdir ve iyileşme süresi gerektirmez. Çok hassas hastalarda yapılmadan önce uygun anestezik krem lokal olarak uygulanır. Ancak ürünün hazırlık aşamasında anestezik madde eklendiğinden standart bir uygulama değildir. Enjeksiyon yerinde kızarıklık, işlem sonrası yanma, şişme, kaşınma veya hassasiyet oluşabilir. Ancak bu semptomların hiçbiri tıbbi bir müdahale gerektirmez. Bu etkiler, işlemden birkaç dakika sonra veya 3-7 gün içinde kendiliğinden kaybolur.

 Etkisi Ne Zaman Görülmeye Başlar?

İlk etkiler, 7 gün sonra cilt renginin, parlaklığının ve iritasyonun hafifletilmesi ortaya çıkabilir ve tedavi süresince gelişmeye devam edilir. Tedavinin tam etkisini elde etmek için 2 hafta aralıklarla 4 seans tedavi tercih edilmelidir. Bu süreden sonra cildin yoğunluğu ve elastikiyetinde gözle görülür farklılıklar görülür.

Kolajen Aşısı;

  • Kırışıklıkları ortadan kaldırır.
  • Akne skarlarını tedavi etmek için idealdir.
  • Atrofik izlerin ve streç izlerinin tedavisinde etkindir.
  • Cildin esnekliğini ve elastikiyetini artırır.
  • Yüz, boyun, eller ve vücudu onarır ve yeniler.
  • Cildin doğal güzelliğini geri kazandırır.

 

 

 

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Call Now Button