Karbon Peeling

Kimyasal Peeling

Kimyasal peeling uygulamasına benzeyen bu uygulama ile cilt hücreleri uyarılarak cildin canlanması ve sıkılaşması amaçlanır. Hollywood Peeling” olarak ta anılır.

Her ne kadar “peeling” cildi soyma işlemi anlamına gelse de, bu işlemde soyma yoktur. Ölü deri tabakasının temizlenmesi, atılması, cildin doğal olarak kolajen, elastin ve hyaluronik asit üretiminin uyarılması yoluyla yenilenme, gençleşme ve canlanma sağlanmaktadır. Anti-bakteriel ve anti-inflamatuvar etkisi nedeniyle akne ve siyah noktaların temizlenmesinde idealdir. Sebum üretimini azaltarak ciltte yağlanmayı azaltıcı etkisi vardır.

Karbon peeling, lazer teknolojisi kullanılarak uzman hekim tarafından yapılan profesyonel peeling türüdür. Karbon peeling uygulaması cilt üzerinde oluşup zamanla katman haline gelen ölü tabakanın ciltten temizlenerek atılması işlemidir. Uygulamada Q switch lazer teknolojisi kullanılır

Karbon Peeling Uygulaması Hangi Durumlar İçin Kullanılır?

  • Sivilce ve aknelerde,
  • Cilt lekelerinde,
  • Yağlı ciltte yağlanmanın azaltılmasında,
  • Siyah noktaların temizlenmesinde,
  • Gözenek sıkılaştırılmasında,
  • Daha canlı, sağlıklı, parlak bir cilt yapısı sağlamak amaçlı uygulanır.

Uygulama Nasıl Yapılır?

Karbon peeling uygulamasında, uygulama bölgesine karbon sıvı sürülür. Karbon sıvının cilde nüfuz etmesi için yaklaşık 15 dakika beklenir ve sonrasında lazer ile uygulama aşamasına geçilir.

Lazer ile uygulama bölgesine ani ısı dalgaları gönderilir. Karbon etkisiyle lazere daha duyarlı hale gelen cilt yüzeyindeki ölü hücreler, ısı dalgalarının etkisiyle buharlaşır, böylece kirli ve ölü tabaka kolaylıkla atılır hale gelir. Uygulama sonunda ciltteki parlaklık ve yenilenme net biçimde fark edilebilmektedir.

Uygulama Ağrılı Mıdır?

İşlemde herhangi bir anestezi uygulanmaz. Ağrı yok denecek kadar azdır.

Uygulama Hangi Aralıklarla Yapılır?

Ciltte tam bir yenilenme için birer hafta aralıklarla  6-10 seans planlanır. Seans sayısını cildin ihtiyacı belirlemektedir.

Uygulamanın Yan Etkileri Var mıdır?

Uygulama sonunda özellikle  hassas ciltlerde hafif kızarıklıklar oluşabilir. Bu kızarıklıklar kısa sürede geçmektedir.

Uygulama sonrası günlük hayata rahatlıkla devam edilebilir.

    Call Now Button