Boyun ve Dekolte Cildi Yenileme

Boyun ve Dekolte Yenileme

Boyun ve dekolte cildi ince ve hassas bir yapıya sahip olması nedeniyle, bu bölgedeki incelme, sarkma, kırışıklık gibi yaşlanma belirtileri çok erken ortaya çıkar. İnce, hassas bir deriye sahip olması, güneş ışınları, parfüm vb kozmetikler gibi dış etkenlere daha fazla maruz kalması, boyun hareketleri, yatış pozisyonuyla ilişkili olarak, zamanla deri alti kas yapısının da gevşemesiyle; enine- boyuna kat yerleri, kıvrımlar, yatay ve dikey çizgiler oluşabilir. Bu bölge aynı zamanda yaşlanma belirtilerinin net olarak ortaya çıkmasına kadar fark etmediğimiz, nemlendirici ve güneş koruyucu gibi ürünleri sürmeyi ihmal ettiğimiz, unuttuğumuz bir bölgedir. Boynumuz duruş şeklimizden, yatma alışkanlıklarımızdan ve güneşten fazlasıyla etkilenir.

Boyun ve Dekolte Hasarlanması

Boyun bölgesi derisi yüz ve dekolte bölgesindeki deriye göre daha ince olduğu için, kolajen azalması bu bölgede daha görünür etkiler ortaya çıkarır. Cildin su tutmasını, elastik ve genç görünmesini sağlayan derinin temel yapı taşı olan kolajenin azalması; cildin kırışmasına, koyu renkli lekelenmesine, katlanmalara yol açar. Çene altındaki gevşeme ve yağ birikimi gıdı ve gerdan oluşumuna yol açar. Çene boyun arasındaki açı genç bir ciltte dik iken, gıdı oluşumuyla genişler, belirsizleşir. Bu görünüme ‘hindi boynu’ adı verilir. Cerrahi uygulamaya gerek duyulmadan, bazı yöntemlerle ve gelişen teknolojik donanımla boyun ve dekolte bölgesinin yenilenmesini ve gençleşmesini sağlamak mümkündür. 

Boyun ve Dekolte Gençleştirme

Toksin uygulamaları  boyun ve dekolte bölgesindeki yatay ve dikey çizgilerin hafifletilmesi için uzun zamandır kullanılmaktadır. Bu işlem lokal anestezik bir kremle 15 dakikalık bir uygulamadır. Dekolte ve boyun bölgesindeki ince kırışıklıklar özel dolgu ve mezoterapi uygulamalarıyla da  tedavi edilebilir. Akıllı dolgular ile de uzun dönemde kolajen aktivasyonu sayesinde uzun süreli gençleme sağlamak mümkün olmaktadır.

Lazer, radyofrekans ve ultrason dalgaları

Dekolte ve boyun bölgesindeki sarkmalar, gevşeme ve lekeler için teknolojik olanaklar da mümkün. 

Fokuslu ultrason uygulaması;  ultrasonik ses dalgaları ile cilt altında termal pıhtılaşma noktaları oluşturarak kolajen kontraksiyonuna ve yıkımına, sonrasında yeni kolajen oluşumuna yol açar. Sarkan doku tekrar sıkılaşır ve gerginleşir. İğnesiz, acısız, kanamasız, tek seanslık bir uygulamadır. Fraksiyonel iğneli radyofrekans uygulaması ile; cilt altına özel, ince iğneler aracılığıyla radyofrekans enerjisi kontrollü, çok odaklı şekilde iletilir, arada kalan sağlam alanlar doku iyileşmesi için rezervuar görevi görür ve cilt yenilenir. Her iki uygulama da yaz Vve kış aylarında yapılabilen uygulamalardır. Fotorejuvenasyon; lazer ışık sistemi ile ciltte kolajen aktivasyonu yaparken, aynı zamanda ciltteki renklenme bozuklukları, lekeler, güneş yaşlanması, kırmızı görünüm ve kılcal damarlarda da eş zamanlı iyilik sağlayan, bu bölgenin genel sorunlarına topyekün çözüm sağlayan bir diğer çok sevdiğimiz uygulamadır. İşlem iğnesiz, acısız, 2- 3 hafta aralıklarla tekrarlanan, sonrasında günlük hayata rahatça devam edilen bir seçenektir. Plazma enerjisi; boyun ve dekoltedeki istenmeyen görünüme yol açan et benlerinin, kahverenkli deri sertleşmeleri olan seboreik keratozların ve güneş lekelerinin tedavisi için tüm bu sistemlerle kombine edilebilir, bu sayede pürüzsüz, ışıl ışıl bir boyun ve dekolte görünümüne kavuşulabilir.

    Call Now Button