Göz Çevresi Yenileme

Göz çevresi yenileme

Koyu halkalar, şişkinlik, göz altlarında çökme ve göz çevresinde ince çizgilenmeleri  gidermeye yardımcı olacak çözümler mevcut.

Göz altlarındaki yağ doku desteği, kolajen ve elastin yapı yıllar içinde azalır, bu da cildin incelmesine ve damarların belirginleşmesine, böylece göz çevresinde torbalanmalara,  koyu- mor görünümlü gölgeler oluşmasına yol açar. Kişiyi yorgun ve uykusuz gösteren bu problemleri önlemek ve olduğu zaman iyileştirmek göz çevresine düzenli ve doğru bakım yapmakla mümkündür.

Koyu halkalar ve şişlikler:

Yaşla beraber göz altı yağ doku azalır ve deri şeffaflaşır. Bu da zengin damar yapısının morluk olarak yansımasına yol açar. Ödem ve şiş görünüme karşı koruyucu olan göz çevresi kas yapı da yaşla birlikte gevşer ve torbalanma ve şişkinlik daha da artar. Göz altındaki derinin toparlanması, kırışıklıkların azaltılması ve göz altı morluğu için hyaluronik asit bazlı, bu bölgeye özel üretilmiş dolgu uygulamaları ve toksin enjeksiyonları tatmin edici sonuçlar verir. Bu sayede göz çevresi kırışıklıkların azalır, çökmeler iyileşir, daha enerjik ve canlı bakışlar elde edilir.

Daha sıkı, genç bir göz çevresi için:

Daha sıkı bir göz çevresi için; fokuslu ultrason, fraksiyonel radyofrekans ve plazma sistemleri ile tanışabilirsiniz. Göz çevresindeki problemlerin şiddetine göre tüm bu yöntemler kombine edilip etki arttırılabilir. Fokuslu ultrason uygulamasında cilt altına gönderilen ultrasonik ses dalgaları ile, fraksiyonel radyofrekans uygulamasında ise radyofrekans enerjisinin oluşturduğu ısı etkisiyle kolajen ve elastin dediğimiz cildin yapıtaşları uyarılarak cilt yenileme sağlanır. Plazma enerjisi ile sarkmış, gevşemiş doku sublime edilerek (yani buharlaştırılarak) daha sıkı, gergin, aydınlık bir cilt görünümü elde edilir. Yine göz çevresi için özel içeriklerden oluşan mezoterapi uygulamaları, somon DNA aşısı, uygulamaları da göz çevresi gençliğinin sürdürülebilmesi için devam tedavilerinde yer alan uygulamalardır.

    Call Now Button