Medikal Ayak Bakımı

Medikal Ayaka BakımıMedikal Ayaka Bakımı

Medikal El ve Ayak Bakımı

Medikal el ve ayak bakımı; el ve ayaklardaki sorunların giderilmesine ve koruyucu bakım ile ileride ortaya çıkabilecek sorunların önüne geçilmesine yardımcı olur. 

Medikal El ve Ayak bakımında yapılanlar: 

1. Diyabetik ayak bakımı: Diyabetik hastaların kan dolaşımında bozulma ve his kayıpları sonrasında oluşan ayaklardaki problemler ihmal edilmesi durumunda ciddi problemlere yol açabilir.

2.Batık tırnak bakımı: Tırnak teli uygulaması ile batık tırnakların cerrahi müdehaleye gerek kalmadan iyileşmesi amaçlanır.

3.Kalınlaşmış/ mantarlı tırnak bakımı: Kalınlaşmış tırnaklar özel sistemlerle ve ürünlerle ağrısız, kanamasız ve hijyenik olarak inceltilebilir. Gerekirse jel sistemi uygulanır.

4.Ortez uygulamaları: Parmaklarda duruş veya basış bozukluğundan dolayı oluşan deformasyonlar, ağrı ve hassasiyet destek malzemesiyle düzeltilir.

5. Jel tırnak: Kalınlaşmış, deforme ve mantarlı tırnaklarda tırnak yatağının düzeltilmesi için yapılan bir uygulamadır.

6. Deri deformasyonu, kalınlaşması ve nasırlı ayak bakımı: Kalınlaşmış, deforme tabakalar cihaz ile acı vermeden temizlenirken, baskının (basıncın) oluştuğu bölge korumaya alınarak tekrar nasır oluşumu engellenir.

7.Çatlak topuk bakımı: Derideki çatlaklar mikroorganizmalar için giriş kapısı teşkil etmekte, ağrılı olabilmekte ve çorap kullanımını zorlaştırmaktadır. Düzenli bakımla derinin inceltilmesi ve nemlendirilmesi mümkündür.

    Call Now Button