Mezolifting

mezoliftingMezolifting Nedir?

Mezolifting, yüz gençleştirmede en etkili yöntemlerden biridir. Genellikle A, C, E gibi vitaminler, antioksidan maddeler, mineraller, aminoasitler ve hyaluronik asit gibi dolgu maddeleri özel bir karışım haline getirilerek derinin alt tabakalarına enjekte edilir. Mikropunktur yöntemiyle, çok ince uçlu iğnelerle yapılan bir işlemdir. Tüm yüz, boyun, dekolte ve eller gibi farklı bölgelere uygulanabilir.

Mezoliftingin Amacı Nedir?

Amacı cildin kaybettiği gerginlik ve canlılığın geri kazandırılması LIFTING ETKISI yaratılmasıdır. Bu amaçla gündelik hayatta uygulanan kozmetik kremlerin cilt üstünden emilmesinin sağlanması için oldukça uzun süre uygulanmaları gerekmektedir. Ayrıca cildi besleyen stratum bazale denen tabakada dahil derin tabakalara da ulaşmak genelde mümkün olamamaktadır. Mezolift de ise cildin ihtiyacı olan gerekli takviyeler doğrudan istenilen bölgeye ve derinliğe, gerektiği miktarda verilebilmektedir. Yüz derisinin yaşlanmasının ilk belirtileri ince çizgi ve kırışıklıkların belirmesi ve derideki elastikiyet kaybıdır. Zamanla kırışıklıklar derinleşir ve cilt sarkar.

Mezolifting cilt ve cilt altı dokulara ne gibi yararlar sağlar?

Bu uygulama sonrasında ciltteki azalmış elastin, kollajen, hyaluronik asit içeriğinde denge sağlanır. İçeriğindeki hücre yenileyici vitaminler, antioksidanlar ve cildin dolgunluk ve nemini dengeleyen bağ dokusu içerikleri sayesinde ciltte bir tonus artışı, sıkılaşma, gerginlik, krem kullanımını ortadan kaldıracak kadar nemlenme ve ince çizgilerde azalma meydana gelir. Böylece daha fazla kollajen oluşarak, elastin kalitesi artarak derinin yapısı sağlamlaşır. Artan oksijenlenme nedeni ile haftalar içinde cilt sağlıklı, parlak ve tazelenmiş görünmeye başlar yaşlanma etkileri azaltılıp daha canlı ve taze bir cilt elde edilir. Mezolift; cilt yenilemeye yönelik diğer işlemlerle kombine edilerek çok daha mükemmel sonuçlar elde edilebilmektedir.

Mezolifting hangi bölgelere uygulanır?

Yüz mezoterapisi yanaklar, alın, göz kenarları, üst dudaklar, çene, boyun ve dekolte bölgesine olduğu gibi el sırtına da uygulanabilir.

Mezoliftingde Hangi İlaçlar/Maddeler Kullanılır?

1. Somon balığından elde edilen DNA
2. Hyaluronik asit ve :
3. Vitaminler(A-B-C-E ve K)
4. Amino asitler
5. Mineral tuzlar
6. Koenzimler
7. Nükleik Asitler
8. DMAE (Dimetil amino etanol)

Mezolifting nasıl uygulanır?

Uygulama 30 Gauge’lik çok ince iğneler, dermaroller, dermapen ya da mezoterapi tabancası kullanılarak temelde birçok noktadan cilt altı dokuya ilaç karışımının verilmesi şeklinde yapılır. Seanslar yaklaşık 15–20 dakika sürer.

Mezolifting kaç seans uygulanır ve seans aralıkları nedir ?

Seans sayısı ve uygulama aralıkları kişinin yaşı ve cildinin ihtiyacına göre değişmektedir. Genellikle bir kür 4–6 seanstan oluşmaktadır ve uygulama aralığı 2 -3 hafta arasında değişebilmektedir. Mezolift sırasında ağrı olmamaktadır, ağrı eşiği düşük hastalarda lokal anestezik kremler kullanılabilir.

    Call Now Button