Blog

Yaşlanma Etkileriyle Başa Çıkmanın Yollarını Merak Ediyor Musunuz?

Nörotoksin uygulamaları
Eğer 30’lu yaşlarınızda düzenli olarak nörotoksin uygulaması yaptırmış iseniz; 40’larınıza minimum kırışıklıkla girme şansına sahip oldunuz. Eğer bu etkili anti-aging silahtan daha önce faydalanmadıysanız bile yüzünüzden yılları silmek adına faydalanabilirsiniz. Eğer bu etkili tedaviyi ilk kez deniyorsanız yüzünüzde yerleşmiş çizgiler olma ihtimali yüksek. Anti-aging uzmanınız kombine tedavilerle -mimik kaslarını nörotoksin ile yumuşatıp, derinleşmiş çizgileri dolgu enjeksiyonları ile doldurarak- pürüzsüz bir etki yaratabilir. Nörotoksin enjeksiyonu yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, konusunda deneyimli bir uzman seçmektir. Zira işlem güvenli ve doğru kişiler tarafından uygulandığında son derece doğal bir görünüm yaratan bir uygulamadır. Ancak doğru kasa, doğru miktarda enjekte edilmesi son derece önemlidir, bu da ancak işinin ehli bir uzman tarafından başarıyla uygulanabilir.

Daha Genç Bir Cilt İçin
Cilt kalitesini artırmak, cildi sıkılaştıran, elastikiyetini artıran tedavilerden destek almak için doğru zaman. Peki seçenekler neler? Fraksiyonel lazer, radyofrekans, altıniğne ve fokuslu ultrason gibi kolajen üretimini artırarak cildi sıkılaştıran, cilt kalitesini artıran tedaviler. IPL, thulıum lazer lekelerden, cilt sıkılaştırmaya, gözeneklerin görünümünü küçültmeye kadar pek çok alanda etkili olan sistemler. Ve cilde mikro-enjeksiyon yöntemiyle uygulanan vitamin, mineral ve amino asit kokteyli mezolift…

Hacim Kaybına Karşı
Yıllarla birlikte yüzdeki yağ dokusu erimeye başlar. Özellikle 40’lı yaşlar bu kaybın en belirgin olduğu yaş dönemidir. Hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonları ile bu kaybı yerine koymak, çökük bölgeleri doldurmak, belirginliğini yitiren elmacık kemiklerini vurgulamak mümkün. Vücutta doğal olarak bulunan bir madde olan hyalüronik asidin en önemli marifeti ağırlığının yaklaşık bin katı su molekülünü kendine bağlamasıdır –bu da elimize kırışıklıkların içini doldurmak, yüze yıllarla birlikte kaybolan hacmini geri kazandırmak için son derece etkili bir silah veriyor.

Yaşınızı Ele Vermeyin
İnce ve hassas bir deriye sahip olan göz çevreniz ve boynunuz yılların izlerini taşıyorsa cildinize yaptığınız yatırımlar boşa gidecektir. Göz çevrenize uygulanacak etkili tedaviler yüzünüzden yılları silmenin en etkili yoludur. Göz çevrenizdeki problemler için doktorunuzdan; fraksiyonel radyofrekans ve lazer uygulamaları, plazma tedavisi, göz altı ışık dolgusu, mezoterapi uygulamalrı hakkında bilgi alabilirsiniz. Boyun da en çok ihmal edilen bölgelerden biridir. Bu bölgeden yılların izlerini silmek için fokuslu ultrason, altıniğne, lazer ve radyofrekans gibi sistemlerden faydalanabilir; nörotoksin ve dolgu enjeksiyonları ile yaşla beraber belirginleşen dikey çizgileri silebilir, mezolift tedavisi ile anti-aging destek verebilirsiniz.

Durmayı Bilin
Hedefiniz sıfır çizgi değil doğal görünüm olmalı. Dozunda nörotoksin ve dozunda dolgu enjeksiyonu yüzünüzden yılları silebilir. Ama dozu kaçırdığınızda yüzünüzde hiç de doğal olmayan, suni bir görünüm oluşur. Kafayı taktığınız o belli belirsiz çizgiden kurtulmak için doğallıktan ödün vermeyin. Aynı mantık dudaklara yapılan dolgu enjeksiyonları için de geçerli. Özellikle belli bir yaştan sonra fazla dolgun dudaklar son derece kötü görünür. Dudak hattını daha belirgin kılacak minik bir dokunuş çok daha doğal görünecektir. Yüzünüzü emanet ettiğiniz anti-aging uzmanınızın da bu konuda doğru bir tavra sahip olması çok önemli. Kendinize, siz daha çok nörotoksin ya da daha çok dolgu yaptırmayı isteseniz bile, “Bu kadar yeter, daha da fazlasını yaparsak kötü görünür” demeyi bilen, işinin ehli bir uzman seçmeye özen gösterin.

Cilt Bakım Rutini
Evde etkili bir cilt bakım rutini geliştirmediyseniz artık tam zamanı! Cildi ölü hücrelerden arındıran alfa hidroksi asit ve laktik asit içeren temizleyiciler kullanmak iyi bir fikir. Böylece hem cildin kendini yenileme süreci hızlanacak hem de arkasından sürülecek kremler cilt tarafından daha iyi emilecektir. Akşamları retinol içerikli kremler kullanmak ise ince çizgilerin görünümünü yumuşatır, cildin kolajen üretimi artırır ve gözeneklerin küçülmesini sağlar. Gündüzleri C vitamini içeren serumları tercih ederek ve ardından güneş koruma faktörlü bir nemlendirici sürerek cildinizin çevresel faktörlere karşı direncini artırabilir ve yaşlanma belirtilerini geciktirebilirsiniz.

Vücuttaki Yaşlanma Belirtilerine Karşı
Unutmayın vücudunuzun diriliğini, sıkılığını uzun yıllar korumak için yapmanız gereken en önemli şey onu zararlı güneş ışınlarından korumaktır. Hızlı kilo alıp vermek de cildin elastikiyetini kaybetmesine neden olur ve bu sorun özellikle iç bacak ve dizlerde kendini gösterir. Eğer 30’lu yaşlarınızda vücudunuzu güneşten korumadıysanız ve yoyo diyetler yaptıysanız artık bunların olumsuz etkilerini gördüğünüz yaş dönemindesiniz. Peki, ne yapmalı? Cildi sıkılaştıran tedavilerden destek almak için doğru zaman. Önerimiz ultrason ve radyofrekans gibi kolajen ve elastin liflerini uyaran teknolojiler. Tek bir seans uygulanan fokuslu ultrasonun uzmanlığı cilt sıkılaştırmak üstüne. Eğer vücudunuzdaki yaşlanma belirtilerine lokal fazlalıklarda eşlik ediyorsa hem inceltme hem de sıkılaştırma etkisi olan fokuslu ultrason doğru seçim.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Call Now Button