Blog

Gençlik Aşısı (Nem Aşısı)

Leke, ince kırışıklıklar, elastikiyet kaybı, solgun ve mat görünüm!

Peki bu sorunlarla mücadele etmek için aklımıza ilk gelen kremler mi? Keşke çözüm bu kadar kolay olsa!

Düzenli cilt bakım alışkanlığı bile cildi nemlendirmek için tek başına asla yeterli değildir. Maalesef nemlendirici ürünler cildin yüzeyinde kalarak alt tabakalara nüfuz etmezler. Yaşlanma dışında genetik faktörler, sigara içmek, kontrolsüz bir şekilde güneşlenmek de bu sorunu tetikler. Peki etkili ve pratik bir çözüm yolu var mı?

Sorunun cevabı; canlandırıcı Hyaluronic Asit enjeksiyonlarıdır. Ciltte sağladığı parlaklık ince kırışıklarda azalma ve elastikiyet artışı nedeniyle Gençlik Aşısı ya da Işık Dolgusu gibi tabirler atfedilen bu canlandırıcı Hyaluronic Asit içerikli enjeksiyonların klasik dolgulardan farkı nedir?

Cildinizi bir bina olarak hayal edelim. Buna göre hacim ve şekil veren büyük moleküllü Hyaluronic Asit içeren dolguları bu binanın temelinde ve yük taşıyıcı kolonlarında kullanıyoruz! Canlandırıcı etkiye sahip küçük partiküllerden oluşan Hyaluronic asitleri ise binanın dış yüzeyine ve çatısına uyguluyoruz.   Yani canlandırıcı enjeksiyonlardaki amacımız, hacim ve şekil vermekten ziyade ince kırışıklıkları yok etmek, nemlilik ve elastikiyet sağlamaktır. Cildimizdeki hücreleri milyonlarca küçük balonlar olarak düşünelim! Bu balonlar su ile dolu iken zarları gergin ve parlaktır ve milyonlarcası yan yana geldiğinde bu parlaklık cilde yansır. Bu nedenle ciltteki ışıltı sağlayıcı etki nedeni ile halk arasında ışık dolgusu veya gençlik aşısı gibi tabirler bu işlemler için kullanılır.

Küçük bir dokunuşla derinlemesine nemlendirme kadınların yeni mottosu…

Çünkü bu yeni uygulama, hem etkisi hem de sunduğu çözümlerle birçok kişinin derdine çare olacak. Yüz, boyun, dekolte ve el sırtı olmak üzere dört ayrı bölgede uygulayabileceğiniz bu yöntem ciltte yaşanabilecek sorunların çoğu ile birden savaşıyor,.

Cilt kalitesini iyileştiren, tek uygulama ile 1 yıla kadar etkisini sürdüren bir uygulama. Hyalüronik asidin intradermal yani cilt içine uygulanması cilt pürüzsüzlüğünü iyileştiriyor, ince çizgileri yok ediyor, cilde pürüzsüzlük kazandırıyor, akne lekeleri ve kırmızı lekelerin görünümünü azaltıyor, cildi nemlendiriyor ve cilde elastikiyet kazandırıyor. Size sadece kendinize güvenmek, derinden ışıldamak kalıyor.

Hyalüronik asit, deri dokusunun iskeletini oluşturan kollajen ve elastin lifleri arasındaki boşlukları dolduran jelatinöz kıvamdaki bir destek maddesidir. Moleküler özellikleri sayesinde kılcal damar ile deri hücreleri arasındaki besin maddeleri alışverişini düzenler. Yapısında bol miktarda su tutarak deriyi nemlendirir, cilde dışarıdan gelen kimyasal ve mekanik hasarlara karşı tamponlayıcı özellik gösterir. Yaşlanmaya bağlı olarak cilt hyalüronik asit içeriği dereceli olarak azalma gösterir. 20 li yaşlardan sonra hyalüronik asidin ciltteki düzeyinin azalmaya başlaması sonucu deri elastikiyeti azalır ve bu durum kırışıklıkların ortaya çıkmasının en önemli nedenlerinden biridir.

Ciltteki hyalüronik asit miktarını arttırmak, zamanla yüksek miktarda kalmasını sağlamak sağlıklı bir cilt görünümünün temelidir. Cilt canlanır, yeniden yapılandırılır, doğal şekilde nemlenir, kollajen ve elastin aktivitesi artar, serbest radikallerin cildi yaşlandırıcı etkisini tamponlar. Güzelliğin en önemli parametresi cilt kalitesidir. Derinlemesine nemli bir cilt ise pürüzsüz, canlı ve taze görünür. Cildin çevresel faktörlere ve yaşlanmanın etkilerine karşı en önemli savunma mekanizması nem tutma özelliğidir. Cilt ne kadar nemli ise o kadar pürüzsüz görünür, çizgilere, kırışıklıklara karşı daha dirençli olur.  Nemli cilt sıkı ve elastiktir. Kısacası cildinize yoğun nem verdiğinizde sadece daha parlak, daha güzel bir cilde sahip olmazsınız, aynı zamanda ona verebileceğiniz en etkili antianging bakımı da sağlamış olursunuz.

Hyalüronik asit içerikli enjeksiyonlar cilde derinlemesine nem veren ve etkisi uzun süre devam eden bir tedavi seçeneği. Formülün sırrı ise hyalüronik asidin farklı bir formunun kullanılması. Tedavi yeni geliştirilen ürünler sayesinde artık tek seansda bir yılı bulan etki sağlıyor. Özellikle yoğun tempoda şehir koşuşturmasında çalışan, cildinin ev ve klinik bakımı için yeterince vakit ayıramayan, fakat cildinin günün her anında sıkı parlak ve canlı görünmesini isteyen hem erkek hem kadınlar için tercih ettiğİmiz bir uygulama. Her cilt tipi, deri altına enjeksiyon yöntemiyle uygulanan bu tedaviden fayda sağlayabilir. Sonuçta cildiniz ne kadar çok nem tutarsa, çevresel faktörlere karşı o kadar güçlü bir savunma mekanizmasına sahip olursunuz. Hastalarımızın bir kısmı toksin ve dolgu enjeksiyonlarına mesafeli yaklaşmakta. Her ne kadar onlara özel yaklaşımlar sunmakta olsak da bu uygulamaları istememektedirler! İşte tam bu noktada yüze hacim vermeyen, kas hareketleri üzerine etkili olmayan ancak nem tutma ve elastikiyet artışı ile ciltteki ince kırışıklıklarda son derece etkili olan bir nevi elastikiyet artışı ile ciltteki ince kırışıklıklarda son derece etkili olan bir nevi gençlik iksiri gibi etki eden bu hyaluronic asit enjeksiyonlarını çokça tercih ediyoruz.

Hyaluronic Asit Enjeksiyonu

 • Cilde yoğun nem verir,
 • İnce çizgileri yok ederek daha pürüzsüz bir görünüm sağlar,
 • Cilt tonunu olumsuz etkileyen lekelerin görünümünü hafifletir,
 • Cildin elastikiyetini artırır,
 • En donuk cildi bile parlak, taze bir görünüm verir,
 • El, boyun ve dekolte gibi yaşlanma belirtilerine karşı en hassas bölgelerde de başarıyla uygulanır,
 • Cildin dış etkenlere kalınlaşarak tepki vermesinin önüne geçerek yaşlanmasına engel olur,
 • Sigara ve olumsuz yaşam koşullarıyla oluşan solgun ve yıpranmış cildin yenilenmesini hızlandırır,
 • Akne oluşumunun azaltılması ve akne izlerinin yok edilmesi sağlanır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Call Now Button