Blog

Kilo Verirken Yüzünüzü Koruyun

Aslında insan hayattaki en büyük mücadeleyi şüphesiz kendine karşı veriyor. Bir yandan yaşamdan keyif almaya çalışırken diğer yandan kontrol altında tutulması gereken en önemli unsurların başında beslenme geliyor.

Sürekli kilo alıp vermenin insan vücuduna zararları saymakla bitmiyor. Kilo alıp vermek sadece fiziksel görünüme zarar vermekle kalmıyor, sağlığı da tehlikeye sokuyor. Çünkü kilo alırken ilk olarak göbek, basen ve kollarımızın yağlanmaya başladığını fark ederiz. Ancak verirken ilk olarak yüzümüz çökmeye başlar. Yanlış yapılan diyetler ile önce yüzde yağ tabakası kaybı gerçekleşmeye başlar ve buna bağlı olarak kaşlarda düşüklük, göz altlarında çökmeler, ağız kenarında ve çenede yanakların düşmesiyle buldog görünümü dediğimiz istenmeyen sarkık ve yorgun ifadeyle karşılaşırız.

Kilo kaybederken yüzümüzü nasıl koruyabiliriz  ya da oluşan sarkmaları giderebilmek mümkün mü?

Günümüzde oluşan sarkmaları gidermek gelişen teknoloji sayesinde mümkün. Elbette önerimiz sarkma meydana gelmeden doğru beslenme ile kilo verirken yüzümüz için koruyucu önlemler almak. Ciltteki sarkmaları tedavi ederken en doğru tercih; bağ dokuda yıkım yapmadan uyarım ve yenilenmeyi  sağlayabilmek.

Fokuslu ultrason uygulaması ile yüzümüzde sahip olduğumuz bağ doku ve yağ yastıkçıklarımızı koruyarak son derece kontrollü ve güvenilir kolajen uyarımı mümkün olabiliyor. Fokuslu ultrason uygulamasının “kolajen uyarma modülü” ile; cilt altında istediğimiz derinliğe ulaşıyor, uzun dönemde yüzde yağ kaybı veya asimetri gibi problemlerle karşılaşmadan kolajen üretimini maksimum seviyede arttırıp, onardığı bağ dokusu ile de cildin tekrar sıkılığına kavuşmasını sağlayabiliyoruz. İğnesiz, anestezi olmadan, tek seansta, sonrasında günlük hayata rahatlıkla dönebildiğimiz, cilt altına herhangi bir yabancı madde verilmeden tamamen kendi kollajenlerimizde iyileşme sağlayan bu yöntem, tüm yüze uygulanabiliyor  ve çok daha doğal ve sağlıklı sonuçlar vaat ediyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Call Now Button